Parochiefederatie Born

Academie Rolduc over Sekten

Sinds de jaren 1960-1970 zijn er grote verschuivingen in het religieuze landschap te zien. Veel mensen gaan zich loskoppelen van de christelijke leer en de kerken en zoeken hun ´geluk´ bij alternatieve bewegingen of stromingen. De moderne innerlijke ´leegte´ is zeker een reden voor het opkomen van zulke groeperingen of sekten. Maar wie zijn de leden of aanhangers ervan? Wat steken hun leden op als zij deze leringen volgen of bepaalde spirituele technieken beoefenen? En wanneer mag je een groepering een sekte noemen? 

 Vrijdag 6 april 2018, 19:00 uurInleider: Dr. Helene Etminan

Academie Rolduc is een lezingencyclus van het Theologisch Instituut Rolduc. Elke maand is er een lezing over een actueel thema op het snijvlak van kerk, filosofie, samenleving, ethiek of cultuur. De lezingen zijn voor iedereen toegankelijk. Deelname kost vijf euro per keer, ter plekke te voldoen. De lezingen worden gehouden in Abdij Rolduc, Heyendallaan 82 in Kerkrade. Aanvang: 19.00 uur. Aanmelding vooraf is gewenst via academie.rolduc@gmail.com.

Een reactie plaatsen